7 причин займатись музикою

1. Грати – це слідувати традиції. Музиці навчали всіх аристократів, українських та європейських. Музикувати – це блиск, блиск і шик, апофеоз світських манер.      

2. Музичні заняття виховують волю та дисципліну: займатися на інструменті треба постійно, регулярно та без перерв. Майже з тією ж завзятістю, з якою чемпіони тренуються у спортзалі та на ковзанці. Але на відміну від героїв спорту, граючи на роялі, не можна зламати ні шию, ні ногу, ні навіть руку. Музика – це виховання характеру без ризику травми: як добре, що таке можливо!  

3. Займаючись музикою, дитина розвиває математичні здібності. Вона просторово мислить, потрапляючи на потрібні клавіші, маніпулює абстрактними звуковими фігурами, запам’ятовуючи нотний текст, і знає, що у музичній п’єсі як у математичному доказі: ні зменшити, ні додати!      

4. Музика та мова – близнюки-брати. Вони народилися слідом один за одним: спочатку старший – музика; потім молодший – словесна мова, й у мозку вони продовжують жити поруч. Ті, що грають і співають, краще говорять і пишуть, легше запам’ятовують іноземні слова, швидше засвоюють граматику. Меломани-літератори Стендаль, Жан-Жак Руссо, Ромен Роллан, кожен з яких знав не одну іноземну мову, рекомендують усім майбутнім поліглотам музику.      

5. Музика структурна та ієрархічна: великі твори розпадаються на менші частини, які у свою чергу діляться на невеликі теми та фрагменти, що складаються з дрібних фраз та мотивів. Стихійне розуміння музичної ієрархії полегшує розуміння комп’ютера.      

6. Заняття музикою привчають «включатися за командою». Музиканти менше бояться страшного слова deadline – термін здавання роботи. Музичні заняття у дитинстві – це максимальна витримка та артистизм на все життя. Становище артиста на сцені привчає до максимальної готовності і дитина з таким досвідом не завалить серйозний іспит, інтерв’ю при прийомі на роботу і відповідальну доповідь.       

7. I, нарешті, музика – найкращий шлях до успіху. Не дивно, що музичним минулим відзначено багато знаменитостей: – Агата Крісті свою першу розповідь написала про те, чому їй важко грати на фортепіано на сцені; – Кондоліза Райс, навпаки, найбільше любить грати на публіці у своїй сліпучій концертній сукні, – Білл Клінтон упевнений, що без саксофону ніколи не став би президентом.

І у нас є як мінімум 7 причин наслідувати їх приклад