Як покращити запам’ятовування нотного тексту?

Музикантам часто доводиться виступати перед публікою. Щоб почуватися легко і вільно під час виконання, бажано знати твір напам’ять. Гра без підгляду в ноти звільняє вас за інструментом, дозволяючи зосередитись на техніці виконання.

Як вивчити музичний твір напам’ять? Існують деякі правила, які допоможуть вам.

  • Повільно зіграйте кілька разів те, що ви маєте намір вивчити. Не звертайте увагу на труднощі та зупинки, що виникають – на даному етапі важливо охопити твір цілком і дати йому відобразитися у вашій голові. Якщо твір великий, зупиніться на його невеликій частині.
  • Розберіть важкі місця, щоб зрозуміти їхню структуру в деталях. Розділіть твір, який вивчаєте, на умовні логічні відрізки, намагайтеся запам’ятати їх послідовність. Це дозволить не тільки розібрати структуру твору та зрозуміти його, але й покращить реакцію під час виконання музичних композицій.
  • Спробуйте перенести твір (або його частину) на інструмент. Це варто робити поступово, не поспішаючи, намагаючись якнайменше підглядати в ноти.
    Вивчивши твір напам’ять, необхідно регулярно повторювати його для міцного закріплення в пам’яті.
  • Варто розуміти, що наша пам’ять не безмежна і часто мозок втрачає ефективність через перевтому. Не можна вимагати постійного напруження функцій запам’ятовування, адже це може нашкодити організму та викликати емоційне вигорання.
  • Відкладіть твір, який вчите, на день. Згадуйте його лише подумки, а якщо у вас буде якась прогалина, просто подивіться ноти. Лише наполеглива, але правильно організована, кропітка праця над собою дозволить вам розвинути музичну пам’ять і стати успішним виконавцем.