Що таке пробне заняття у школі «Грати легко»?

Це повноцінний урок, що триває 45 або 60 хвилин, на якому викладач ознайомить вас з усіма формами роботи на наших заняттях і визначить ваші подальші кроки у навчанні.

Також ми проводимо пробні уроки для двох учнів одночасно, які тривають 60 хвилин. Приходьте на унікальне сімейне пробне заняття для двох і переконайтеся, що музикувати не тільки легко, а ще й цікаво!

Пробне заняття дає можливість особисто вам:

 • зрозуміти та відчути власну потребу в навчанні
 • познайомитися з викладачем та навчальним процесом нашої школи в цілому
 • зрозуміти, які музичні здібності ви маєте і як їх розвинути
 • визначити мету свого навчання і підібрати відповідну індивідуальну програму ваших поетапних занять
 • отримати перші знання про навчання та побачити результат, якого можна досягти завдяки систематичній роботі на заняттях
 • ознайомитися з особливостями музичного інструменту, який ви обрали
 • разом із викладачем узгодити графік подальших індивідуальних занять

Долучайтеся!

У подальшому за одним Абонементом може займатися одна, дві чи навіть три людини, чергуючи індивідуальні уроки за розкладом.

Як проходять заняття у школі «Грати легко»?

Ми пропонуємо індивідуальні заняття. Вони динамічні та комплексні, включають в себе різні форми роботи, як-от: теорію, сольфеджіо, ритміку (ряд завдань, які розвивають музичний слух та ритм), практику (гра на інструменті), бесіди про епохи, жанри музики, композиторів.

Всі без винятку викладачі мають вищу музичну освіту за фахом обраного вами напрямку навчання. Вони не тільки закохані у свою справу професіонали, а й талановиті виконавці. Тому у вас є унікальна можливість постійно чути живе виконання викладачів на уроках та концертах школи.

Навчання в мережі шкіл “Грати легко” проходить за авторськими методиками, що затверджені Міністерством культури України. Школа налічує понад 10 власних нотних збірників, які розробляються нашим директором Мариною Москалець. Вона ж проводить додаткове навчання та викладацькі семінари для всіх учителів школи. Отже, авторською методикою школи “Грати легко” володіють всі наші викладачі. Тому, у разі заміни чи зміни, будь-який інший викладач команди компетентно та результативно проведе ваше заняття.

Скільки тривають уроки та скільки потрібно займатися?

Усе залежить від вікових та індивідуальних особливостей учня. Урок, що відбувається 1-3 рази на тиждень, триває 30, 45 або 60 хвилин. Всі заняття проходять індивідуально. Розклад підбирається за вашим побажанням та згідно із діючим графіком школи, який формується завчасно і діє в усіх філіалах школи.

Коли я почну грати?

Залежно від запиту та ваших індивідуальних особливостей викладач підбирає курс та встановлює інтенсивність ваших занять. Грати ви почнете вже з перших уроків, але бажаного результату зможете досягти тільки за умови виконання всіх рекомендацій викладача та регулярного відвідування. Немає нічого неможливого. Головне – це бажання та старанність.

Чому ми кращі серед інших музичних шкіл?

«Грати легко» – єдина приватна школа в Україні, яка розробляє власні методики та нотні посібники вже понад сім років. Наша поліграфія популярна серед державних та приватних навчальних закладів музично-естетичного напрямку не тільки в Україні, а й за кордоном.

У нашій школі музикують цілими родинами – батьки і діти, брати і сестрички, подружжя та просто друзі! Приходьте на пробне заняття ДЛЯ ДВОХ та переконайтеся, що грати – це не тільки легко, а й цікаво!

Переваги навчання у нашій школі

 • велика електронна бібліотека як сучасної, так і класичної нотної літератури
 • цифрові професійні інструменти Yamaha на Ваших заняттях
 • модернізовані класи
 • гра з фонограмами, як цікава та сучасна форма роботи
 • комфортна атмосфера та зручне територіальне розташування
 • участь у регулярних концертах та конкурсах
 • індивідуальний підхід до кожного учня кваліфікованих професіоналів своєї справи

У мене немає інструмента. Чи можу я займатися?

Всі класи оснащені найсучаснішими професійними інструментами і дають можливість кожному, хто приходить до нас, відчути себе справжнім музикантом. Немає потреби купувати інструмент завчасно. Ви можете займатися на наших інструментах під час занять. А коли ви відчуєте власну потребу у навчанні вдома і визначитесь, який інструмент потрібен саме вам, наші викладачі з легкістю допоможуть зробити правильний вибір, зорієнтують у моделях та марках, а також підкажуть, де його краще придбати.

Не поспішайте. Адже обрати правильний інструмент ви зможете тільки через певний час навчання і маючи власний досвід виконання. Вдало підібраний інструмент для домашнього музикування – запорука успішного результату навчання.

Чому саме цифрове фортепіано?

 • якісний та професійний звук
 • аналогове звучання класичного інструмента
 • можливість відтворення динаміки звуку, на відміну від синтезатора – безліч технічних можливостей
 • гра у навушниках, яка не заважає оточуючим і дає відчути глибину об’ємного звуку
 • портативність
 • можливість працювати з фонограмами, стилями та тембрами

Якщо купуєте перше фортепіано для своєї родини або розмірковуєте про придбання нового інструмента, то найкращим вибором буде саме цифрове фортепіано, яке має багато переваг у порівнянні з традиційними акустичними інструментами.

Навчання: Цифрове фортепіано робить навчання захоплюючим. Його неможливо порівняти із традиційними уроками гри на фортепіано. Адже цифровий інструмент із легкістю можна під’єднати до будь-якої комп’ютерної програми та швидко розпочати навчальний процес із використанням сучасних технологій. Доведено, що завдяки цифровому фортепіано студенти навчаються із особливим задоволенням і приділяють цьому заняттю більше часу.

Wi-Fi та USB: До цифрового фортепіано із Wi-Fi можна приєднати ваш смартфон, портативний музичний плеєр або планшет. І насолоджуватися великою кількістю спеціальних додатків, призначених для навчання, дистанційного управління, гри і написання творів. Крім цього, за допомогою USB-кабеля цифрове фортепіано можна приєднати до комп’ютера. І значно розширити розширити технічні та творчі можливості.

Які виробники створюють інструменти для розвитку якісної музики: Більшість музичних педагогів скажуть вам, що навчання на інструменті з якісним звучанням і професійною клавіатурою є одним із найбільш важливих елементів у розвитку навичок гри на фортепіано. Сучасні технології, які використовують у виготовленні фортепіано, стирають всі межі між традиційним акустичним і сучасним цифровим фортепіано. І зберігають при цьому природне звучання. Такий інструмент подарує радість. А також стане основою вашого багаторічного творчого розвитку.

Цифрові технології мають ряд переваг: Не можете визначитись із моделлю цифрового піаніно? Почніть зі з’ясування переваг цього сучасного інструмента відносного класичної акустики. По-перше, цифрове фортепіано завжди звучить бездоганно. До того ж воно не потребує налаштування або іншого дорогого обслуговування. По-друге, цифрові технології сучасного піаніно дарують чимало творчих можливостей. Наприклад, регулювання гучності. Також ви маєте прекрасну можливість навчатись грати у навушниках. А ще – миттєво записувати композиції, зберігаючи їх на внутрішню пам’ять інструмента. І просто неможливо оминути той факт, що цифрове фортепіано містить різноманітні навчальні програми і можливість приєднання до мобільних пристроїв, комп’ютерів тощо.

Габарити: Цифрове фортепіано більш компактне порівняно з акустичним. Це дозволяє без проблем розмістити його навіть у невеликій кімнаті. До того ж такий інструмент має меншу вагу. Отже, зможете легко переставити його у разі потреби. Як правило, цифрове фортепіано складається з клавіатури і декількох частин корпуса. Тому його можна самостійно зібрати і розібрати. До речі, є портативні та стаціонарні варіанти інструментів.

Фортепіано на будь-який смак, колір і бюджет

Вибираючи серед великої кількості моделей, покупець завжди може бути впевненим, що знайде ідеальне фортепіано для власних потреб. Асортимент цифрових фортепіано дуже широкий, від елегантного рояля для дому до мобільних моделей, які ідеально підходять для невеликих приміщень або справжньої сцени. При цьому навіть найдоступніші в ціновій категорії інструменти мають бездоганне звучання і високу якість збірки. Такий показник виводить запропоновані бренди на найвищий рівень серед конкурентів.

Моє перше цифрове фортепіано: В основі бездоганного звучання якісного цифрового фортепіано лежать сучасні технічні та електронні рішення. Основне завдання електронного інструмента для навчання полягає в тому, щоб максимально відповідати своєму акустичному аналогу за якістю звучання і за відчуттями під час гри на ньому.

При купівлі інструмента експерти школи “Грати легко” наполегливо рекомендують звернути увагу на те, чи присутня в лінійці вибраного вами виробника професійна серія електронних роялів/фортепіано. Про що свідчить наявність широкого діапазону інструментів, який включає в себе дорогі професійні моделі? Це означає, що у даного виробника є технології, які забезпечують максимально якісне звучання електронного фортепіано. Тобто навіть у дешевших фортепіано звучання буде кращим за моделі бюджетних виробників, у яких відсутня лінійка дорогих професійних інструментів. До виробників, що пропонують найбільш якісні моделі цифрових фортепіано, відносяться бренди Yamaha, Casio, Korg, Kawai, Roland, Ringway, Kurzweil. Займайтеся із задоволенням.

Чим відрізняється класична гітара від акустичної?

Слід зауважити, що різниця між класичною та акустичною гітарою суттєва. З’ясуймо деталі…

Найцікавіше

Останнім часом межа між акустичною та класичною гітарою стала незначною. Але це все одно два різних типи інструментів із характерним для кожного звучанням, тембром та відчуттям під час гри. Ці гітари звучать по-різному. Не можна говорити, що одна краща за іншу. Це справа смаку. Якщо вам подобається класика, ви хочете вчитися грати по нотах, вивчати іспанську гітару, фламенко, романси тощо, обирайте класичну гітару. Хочете швидко підібрати мелодію улюбленої пісні і вам подобається сучасна музика ? Тоді ваш варіант – акустика.

Кілька важливих зауважень, які можуть вам допомогти з вибором

 • На класичній гітарі грають не медіатором, а пальцями.

 • Класична гітара звучить тихіше за акустичну. Відповідно акустика звучить голосніше завдяки корпусу і залізним струнам.

 • В акустики тонший гриф.

 • В акустики довший гриф, доступ до високих ладів простіший, ніж у класики.

 • Початківцям більше підходить класична гітара, тому що нейлонові струни м’якші.

 • Класична гітара звучить м’якше, романтичніше, ідеально підходить для латинської музики.

 • Класична гітара менша за розміром, з нею легше подорожувати

 Основні відмінності

 • Струни

 • Дерево

 • Спосіб кріплення струн до корпуса

 • Ширина грифа

 • Розміри / форма інструмента

Детальніше ви зможете дізнатися на наших уроках

Записатися на пробне заняття

Струни

На акустичній гітарі використовуються металеві струни з обмоткою і без, на класичній — нейлонові. Мабуть, це найголовніше відмінність акустики від класики.

Відчуття під час гри на цих гітарах абсолютно різні, звучать нейлонові і сталеві струни теж по-різному, тому і застосовуються ці гітари в різних стилях музики. Нейлонові струни м’якші. Але не можна сказати, що на класичній гітарі легше грати. Вона має багато своїх нюансів, і для гарного результату будь-який інструмент потребує не однієї години занять. Металеві струни звучать у популярних піснях. Майже всюди. Нейлон використовується рідше, здебільшого коли потрібен іспанський або східний настрій у композиції. Зазвичай класика має свій репертуар.

Звісно, те й інше класно звучить, жодних сумнівів. Нейлон – мякше. Залізо — більш перкусивно, добре звучить з боєм і переборами.

Дерево

Деякі породи деревини використовуються для створення і акустичних, і класичних гітар. Однак існує кілька важливих відмінностей.

Спосіб кріплення струн до корпусу гітари

Існує 2 основні способи кріплення струн до корпусу гітари. Також існує 2 типи струн: із кульками на кінці та без. Струни з кульками зазвичай ставлять на акустику. У корпусі гітари є спеціальні дірочки, куди вставляють кінці струни з кулькою. Потім їх затискають спеціальним кілочком. Кулька не дає струні вискочити з корпусу гітари.

Нейлонові струни з кульками теж використовують. Але їх не ховають у гітару, а вставляють у поріжок.  Зазвичай нейлонові струни бувають без кульок і їх просто намотують навколо поріжка.

Ширина грифа

На класичних гітарах це, як правило,  2 “(50 мм) і більше.

На акустичних – 43 мм (1 11/16 “) або 44 мм (1 ¾”). У 12-струнних моделях ширина грифа може бути більшою, щоб умістити всі струни, але ці 2 розміри – найпоширеніші.

Звісно, ширина грифа дорівнює відстані між струнами. Що ширший гриф, то більша відстань між струнами.  Що ширший гриф, то більша відстань. У класичних гітарах більша.

Розмір і форма корпусу гітари

Є багато типів корпусів акустичних гітар, не будемо їх перераховувати. Проте головна відмінність полягає у тому, що класика має більш компактний корпус, ніж акустика.

Звичайно, зустрічаються також акустичні гітари зі зменшеним корпусом, але стандартних моделей акустичних гітар більше, ніж класичних. Це потрібно враховувати при купівлі кейса або чохла для вашого інструмента.

Також, купуючи кейс для акустичної гітари, важливо розуміти, що універсального рішення немає: кейс для джамбо і дредноута — це 2 великі різниці.

Анкер

Це така залізна палиця всередині грифа, яка регулює його прогин. В акустичних гітарах анкер є, тому що сталеві струни створюють високий натяг і без анкера гриф просто зламається. У класичних гітарах анкер не використовується, оскільки натяг струн на них набагато менший.

Кріплення грифа до корпусу

На більшості акустичних гітар гриф кріпиться до корпусу в районі 14 лада. Іноді трапляються моделі, де гриф кріпиться до корпусу в районі 12 лада, але це велика рідкість.

На більшості класичних гітар гриф кріпиться до корпусу в районі 12 лада. Бувають винятки, але рідко.

Кілки

Кілки на класичній гітарі, як правило, мають відкритий механізм, а на голівці грифа під них є спеціальні вирізи. На акустичній гітарі вирізів зазвичай немає, кілки мають закритий механізм.

Виріз під грифом

Класичні гітари з вирізом зустрічаються значно рідше. Вони завжди дорожчі. Зробити класику з вирізом набагато складніше, ніж без вирізу. І, як правило, доступ до останніх ладів – це вже вимога серйозного досвідченого музиканта. Початківцям це не потрібно.

Швидше обирайте свій тип гітари та записуйтеся на заняття

Чи є у вашій школі заняття онлайн?

Сучасні реалії диктують свої умови. І кожен із нас сьогодні має приголомшливу можливість знайти до всього новий підхід за нових обставин. Наше сьогодення можна впевнено назвати епохою ОНЛАЙН, дистанційних видів діяльності. Будь-які зміни сприяють розвитку, дарують цікавий досвід і нові знання. Ми стаємо мобільнішими і прогресивнішими в умовах сучасного життя.

Музична школа «Грати легко» крокує у ногу із часом. І пропонує музичне онлайн-навчання.

Ми створили усі умови для реалізації Ваших талантів та розвитку творчості. Уроки відбуваються у ZOOM або Skype (або інші, зручні для вас варіанти). Долучайтеся!

Записатися на урок

Онлайн-навчання більше не екзотика – вчитися дистанційно можуть усі бажаючі. І ось чому:

Економія часу. Не треба їздити у школу, витрачаючи час у заторах.

Доступність. Вам потрібний лише інструмент та будь який зручний ґаджет.

Мобільність. Ви можете навчатись у нашій школі із найкращими викладачами, навіть якщо живете в маленькому містечку далеко від Києва.

І найголовніше. У час, коли рекомендують обмежити контакти, це найкращий спосіб вчитися безпечно!

Ми наполягаємо на тому, що для повноцінного музичного розвитку необхідний класний і висококваліфікований викладач. І ось чому:

Досвід. Вам не треба вміти розрізняти фейки від поважних джерел. У вас є вчитель, який перевірив безліч джерел, опанував купу прийомів і засвоїв чимало практик. І тепер готовий поділитися із вами власним досвідом. Довіртеся професіоналу!

Дисципліна. Давайте будемо чесними: самодисципліна – слабкий «пунктик» більшості із нас. Ситуацію виправить наявність авторитетної особи, що чекатиме на виконані домашні завдання. Це прискорить процес навчання і покращить його якість.

Долучайтеся і навчайтеся навіть не виходячи з дому, тому що ми пропонуємо уроки онлайн для всіх – і для дітей, і для дорослих.